O jedzeniu świeżo, łatwo i szybko...
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Desery. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Desery. Pokaż wszystkie posty

środa, 27 lutego 2013

Ciasto czekoladowo-cynamonowe z kremem mascarpone




Do przygotowania ciasta potrzebujemy:


  • 2 tabliczki mlecznej czekolady ( 1 mleczna i 1 gorzka)
  • kostka masła
  • 3 jajka
  • 3/4 szklanki cukru pudru
  • 3 łyżki mąki
  • 1 łyżeczka cynamonu

Przygotowanie ciasta:

  • Czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej z masłem pokrojonym na małe kawałki.
  • Czekolada nie może się zagotować. Jak się już rozpuści to odstawić do wystygnięcia.
  • Jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę.
  • Do masy jajecznej powoli wlewać ostudzoną czekoladę i cały czas miksować na niskich obrotach.
  • Na koniec do ciasta dodajemy mąkę i cynamon. Wszystko delikatnie mieszamy.
  • Ciasto wylewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy w temperaturze 190 stopni około 30 minut. Ciasto będzie wilgotne i zawsze oblepi patyczek podczas sprawdzania.


Do przygotowania kremu potrzebujemy:

  • 250 g mascarpone
  • 200 ml śmietany 36% lub 30%
  • ekstrakt waniliowy
  • 2 łyżki cukru pudru

Przygotowanie kremu:

  • Śmietankę ubijamy na sztywno.
  • Serek mascarpone ucieramy z cukrem i ekstraktem waniliowym.
  • Za pomocą łyżki dodajemy śmietanę do masy serowej i delikatnie mieszamy.
  • Upieczone i wystudzone ciasto smarujemy obficie kremem i posypujemy cynamonem.

Smacznego!!!





czwartek, 14 lutego 2013

Babeczki z kremem waniliowym i truskawkami




Do przygotowania babeczek potrzebujemy:


  • 1 op. serka mascarpone
  • śmietanka 36%
  • ekstrakt waniliowy
  • 2 łyżki cukru pudru
  • czekolada mleczna
  • truskawki
  • spody do kruchych babeczek


Przygotowanie:

  • Śmietankę 36% ubijamy mikserem, aż uzyska konsystencję puszystego kremu.
  • Stopniowo do śmietanki dodajemy serek mascarpone i mieszamy. Następnie dodajemy ekstrakt waniliowy (kilka kropel) oraz cukier puder. Wszystko dokładnie mieszamy.
  • Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej.
  • Dno babeczki smarujemy roztopioną czekoladą, następnie nakładamy krem i dekorujemy pokrojonymi w ósemki truskawkami.


Smacznego!!!



sobota, 9 lutego 2013

Czekoladowo-kokosowe muffiny z bounty




Do przygotowania muffinek potrzebujemy:

  • 150 g masła
  • 150 g kokosowych draży
  • 300 g mąki
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 2 łyżki kakao
  • 1 szklanka  cukru
  • 1 łyżka cukru wanilinowego 
  • 2 duże jajka 
  • 170 ml mleka
  • 2 batony bounty
  • polewa czekoladowa 
  • wiórki kokosowe 
  • czekoladowa posypka


Przygotowanie:

  • W misce mieszamy ze sobą mąkę, proszek do pieczenia oraz sodę oczyszczoną i przesiewamy przez sito dwukrotnie.
  • Do mąki dodajemy cukier oraz cukier waniliowy.
  • Jajka miksujemy z mlekiem. Masło roztapiamy i studzimy.
  • Do suchych składników dodajemy powoli masę jajeczną i wystudzone masło. Wszystko delikatnie mieszamy łyżką.
  • Na koniec dodajemy draże kokosowe i znowu mieszamy.
  • Batony Bounty kroimy w centymetrowe paski.
  • Do papilotek wlewamy łyżkę czekoladowej masy, następnie układamy kawałek batona i znowu masę czekoladową.
  • Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez około 20 minut.
  • Po upieczeniu studzimy muffiny a następnie dekorujemy je polewą, wiórkami kokosowymi i posypką czekoladową.
  • Przepis na około 14 muffinek.

Smacznego!!!







czwartek, 10 stycznia 2013

Kruche babeczki z masą kajmakową i malinami


Do przygotowanie babeczek potrzebujemy:


  • Kruche spody do babeczek - obecnie można kupić je w Biedronce
  • Masę kajmakową
  • 90 gram masła
  • dobrej jakości dżem malinowy
  • ażurki czekoladowe do dekoracji

Przygotowanie:

  • W misce umieszczamy masło i miksujemy je do uzyskanie puszystego kremu. Następnie stopniowo dodajemy masę kajmakową i w dalszym ciągu miksujemy do uzyskania jednolitej masy.
  • Spody babeczek wypełniamy dżemem malinowym oraz wyciśniętą przez rękaw cukierniczy ( bądź woreczek z wyciętym otworem) masę kajmakową. 
  • Odstawiamy babeczki na około godzinę do lodówki aby masa stężała.
  • Przed podaniem dekorujemy czekoladowym ażurkiem.

Moja rada:

  • Świetnie pasują tutaj również zamiast dżemu powidła śliwkowe.
  • Babeczki można posypać posiekanymi orzechami - świetnie zrównoważą słodycz kremu.
Smacznego!!!


sobota, 15 grudnia 2012

Croissanty z czekoladą, orzechami i skórką pomarańczową



Do przygotowania croissantów potrzebujemy:
  • Ja wykorzystuje gotowe ciasto specjalnie do criossantów ( obecnie można je kupić w Biedronce;)
  • Słoiczek Nutelli
  • Rozdrobnione orzechy mogą być laskowe, migdały, nerkowce, włoskie itp według gustu
  • Kandyzowana skórka pomarańczowa
  • 1 jajko

Przygotowanie:

  • Ciasto kroimy w trójkąty (wielkość trójkątów zależy od tego ile i jakiej wielkości chcemy mieć criossanty)
  • Każdy trójkąt smarujemy obficie Nutella, na nią układamy rozdrobnione orzechy oraz skórkę z pomarańczy. Wszystko zwijamy od podstawy trójkąta aż po wierzchołek mocno przyciskając aby ciasto dobrze nam się zlepiło a pyszne nadzienie nie wypłynęło.
  • Tak przygotowane rogaliki układamy na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem.
  • Każdy rogalik smarujemy rozmąconym jajkiem i wkładamy do rozgrzanego piekarnika i pieczemy przez około 20 min w temperaturze 180 stopnii.

Moja rada:
  • Criossanta można też bardzo szybko przygotować w wersji wytrawnej tzn zamiast czekoladowego nadzienia na płacie ciasta ułożyć plasterek szynki oraz plasterek sera żółtego. Świetny pomysł na śniadanie.



czwartek, 22 listopada 2012

Najprostsze na świecie mini-eklerki




Do przygotowania deseru potrzebujemy:

  • 1 opakowanie biszkoptów "języczków" z cukrem
  • 1 serek mascarpone
  • 1/2 puszki mleczka skondensowanego 
  • otarta skórka z jednej cytryny
  • pół tabliczki gorzkiej czekolady
  • łyżka oliwy z oliwek

Przygotowanie:
  • W kąpieli wodnej rozpuszczamy gorzką czekoladę z dodatkiem oliwy z oliwek.
  • Do miski dodajemy serek mascarpone, skórkę cytrynową oraz mleczko skondensowane ( najlepiej dodawać stopniowo, aby nie było za słodkie według upodobań) wszystko ubijamy na puszystą masę.
  • Biszkopty przekrawamy na pół - spód smarujemy masą i nakładamy górną część biszkopta.
  • Gotowego eklerka za pomocą łyżki smarujemy polewą czekoladową.
  • Eklerki można jeść od razu, ale najlepiej schłodzić je w lodówce przez około 1 godzinę.

Moje rady:
  • Do polania eklerków możemy użyć polewy z Nutelli ( w garnuszku należy podgrzać Nutellę, masło oraz śmietankę 30% i wymieszać) nada to eklerkom orzechowego smaku.
  • Eklerki można posypać wiórkami kokosowymi albo bardzo drobno posiekanymi migdałami.
Smacznego!!!