O jedzeniu świeżo, łatwo i szybko...
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zupy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zupy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 26 lutego 2013

Kremowa zupa pieczarkowa z serem pleśniowym i makaronem




Do przygotowania zupy potrzebujemy:


  • bulion drobiowy
  • pieczarki
  • cebulę
  • ser z zieloną pleśnią 
  • makaron ( ja użyłam małych muszelek)
  • śmietana 30%
  • sól i pieprz
  • natka pietruszki 
  • masło

Przygotowanie:

  • Na patelni roztapiamy masło i podsmażamy na nim pokrojoną w kostkę cebulkę.
  • Do cebuli dodajemy pokrojone w plastry pieczarki i całość podsmażamy.
  • W garnku zagotowujemy bulion.
  • Do bulionu dodajemy pieczarki i cebulę, całość gotujemy około 15 minut. Po tym wrzucamy do gotującej się zupy makaron. Gotujemy około 8 minut.
  • Do osobnego rondelka wlewamy śmietankę 30%  i pokruszony ser pleśniowy. Gotujemy, aż ser się rozpuści a sos będzie gęsty.
  • Sos pleśniowy wlewamy do zupy i gotujemy jeszcze około 5 minut , aż zupa stanie się kremowa.
  • Całość posypujemy posiekaną natką pietruszki.

Smacznego!!!


sobota, 2 lutego 2013

Moja tajska zupa z kurczakiem i szpinakiem



Do przygotowania zupy potrzebujemy:


  • Bulion drobiowy
  • Pierś z kurczaka
  • mleczko kokosowe
  • liście szpinaku
  • cukinię
  • marchewkę
  • papryczkę chilli
  • cebulkę dymkę 
  • tarty imbir (można go zastąpić sproszkowanym imbirem)
  • sos sojowy
  • sól, pieprz, kolendra ( ja użyłam sproszkowanej kolendry)

Przygotowanie:

  • Kurczaka kroimy w paski i gotujemy przez około 10 minut w drobiowym bulionie.
  • Po tym czasie dodajemy pokrojone w słupki cukinie i marchewkę. Wszystko razem gotujemy następne 10 minut.
  • Do zupy dodajemy liście szpinaki,dymkę, pokrojone w paseczki papryczki chilli oraz wlewamy mleczko kokosowe.
  • Zupę doprawiamy solą,  pieprzem, imbirem oraz kolendrą i gotujemy jeszcze 5 minut.

Moja rada:

  • Zamiast kurczaka można użyć kawałki ryby lub krewetki.

Smacznego!!!




wtorek, 22 stycznia 2013

Rozgrzewająca zupa koperkowa z ryżem




Do przygotowania zupy potrzebujemy:


  • Mięso na wywar - ja używam udek drobiowych
  • Włoszczyzna
  • Liść laurowy i ziele angielskie
  • Sól, pieprz
  • Kostka rosołowa
  • Szklanka ryżu
  • Drobno posiekany koperek
  • Śmietana 18%


Przygotowanie:

  • Do garnka wlewamy wodę, wrzucamy mięso, włoszczyznę, liść laurowy, ziele angielskie i kostkę rosołową. Wywar gotujemy około 1,5 godziny na małym ogniu.
  • Po upływie tego czasu do wywaru wsypujemy ryż i gotujemy następne 10 minut.
  • Do zupy wrzucamy posiekany koperek i przyprawiamy do smaku solą i pieprzem.
  • Na koniec zabielamy zupę śmietaną i trzemy na tarce ugotowaną w zupie marchewkę.
Smacznego!!!



poniedziałek, 7 stycznia 2013

Zupa - krem z pomidorów z mozzarellą



Do przygotowania kremu potrzebujemy:


  • 1 litr soku pomidorowego
  • opakowanie pasty z  przetartych  pomidorów w kartoniku
  • 3 ząbki czosnku
  • świeża bazylia
  • bagietka
  • szynka  Parmeńska
  • kwaśna śmietana (opcjonalnie)
  • sól, pieprz i cukier
  • zioła prowansalskie

Przygotowanie:

  • Do garnka wlewamy sok pomidorowy, pastę z przetartych pomidorów, posiekany czosnek i liście bazylii.
  • Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Bagietkę kroimy w kromki - każdą z kromek owijamy plasterkiem szynki Parmeńskiej i pieczemy w piekarniku około 5 minut.
  • Kiedy zupa się zagotuje całość miksujemy na puszysty krem. Doprawiamy ziołami prowansalskimi, cukrem, solą i pieprzem.
  • Mozzarelle kroimy w paski i układamy na dnie talerza.
  • Na mozzarellę wlewamy gorący krem ( dzięki temu podczas jedzenia ser będzie cudownie się ciągnął)
  • Krem podajemy w asyście pysznych grzanek i kwaśnej śmietany.

Smacznego!!!